Product

Citramon-BP FORTE

No image

Citramon-BP FORTE

Comprimate
Denumirea comercială
Citramon-BP FORTE
Substanța activă
Acid acetilsalicilic+paracetamol+cafeină
Descriere - Compoziţia produsului
Substanţele active sunt acid acetilsalicilic, paracetamol şi cafeină. Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 320 mg, paracetamol 240 mg şi cafeină 40 mg.
Celelalte componente sunt: croscarmeloza sodică, stearat de magneziu, acid citric monohidrat, Povidon-K25 (polivinilpirolidonă), amidon de cartofi.